Mama – tai žmogus, kuris gali pakeisti visus,
bet jos pačios pakeisti niekas ir niekada negalės…
                                                             (Gaspard Mermillod)
         Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamytei.
        Balandžio 29 dieną mūsų įstaigoje vyko motinos dienos šventė „Tau Mamyte!”. Neramiai plakė vaikučių širdelės, o rankoje laikomas pačių padarytas gėlės žiedas vis primindavo, kad mamos – mūsų globotinių gyvenimo gėlės, kurias vaikai besąlygiškai myli, jų ilgisi. Tądien gražiausi, šilčiausi žodžiai skambėjo kiekvienai mamai, o mamų akyse sužibusios ašaros tarsi patvirtino, kad čia viskas tikra, nuoširdu ir neįkainojama. Juk kiek nedaug tereikia, kad parodytume vienas kitam meilę, taptume geresni ir artimesni. Renginyje dalyvavusių mamų laukė staigmena. Globotiniai savo mamytes pakvietė kartu sušokti šokį „Musiakojis“, pamatyti jų nupieštų mamų portretų parodą.
        Po iškilmingos šventės vaikai pakvietė savo mamas pasivaišinti pačių keptais pyragais, kartu išgerti arbatos, pabendrauti, apsikabinti.
        Šventė baigėsi, o gyvenimas tęsiasi… Mamos svarba vaiko gyvenime turbūt negali būti pernelyg sureikšminta, nes iš tiesų ji – begalinė (Alma Želvienė).
 
Vijurkų vaikų globos namų socialinė pedagogė Aušra Bracevičienė