Birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Ne kiekvienas vaikas mūsų visuomenėje yra apsuptas savo tėvų dėmesio. Tačiau mūsų visuomenės pareiga – sukurti vaiko teigiamam pasaulėžiūros formavimui tinkamas sąlygas.
Vijurkų vaikų globos namai, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, organizavo šventę vaikams ,,Gyvenk laimingas, pažindamas savo kraštą“. Šventė prasidėjo iškilmingu startu dviračių žygiui. Dviratininkai į žygį vyko vedami šūkio ,,Stiprūs širdyje! Stiprūs kelyje!“. Vaikai važiuodami su juos aplankiusiais tėvais, globėjais ir socialiniais darbuotojais bei jų šeimų nariais grožėjosi ,,Akmenukės“ sodyba, aplankė Bijotės ežerą, Pageluvį, Bazilionus, Padubysio šilą, Badauskių piliakalnį, Dengtilčio malūną. Kelionės metu, sustoję poilsiui, vaikai maudėsi, dalyvavo linksmose sportinėse estafetėse, stiprinosi darbuotojų keptais kibinais. Vaikams buvo įdomu rungtyniauti su juos globojančiomis socialinėmis darbuotojomis, direktore, globėjais kitais svečiais.
Globotiniai, kurie dar per maži keliauti dviračiais, pasilikę namuose, žaidė įvairius žaidimus, lenktyniavo triratukais, statė smėlio pilis, kreidelėmis piešė ant asfalto.
Visiems susirinkus draugėn, nusišluosčius kelionės dulkes, vaikus pasveikino renginio globėjos Lietuvos Respublikos seimo narė Alma Monkauskaitė ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Globėjos vaikams linkėjo gerų įspūdžių, augti sveikiems, nepamiršti, kad ir vaikai turi savo pareigas. Šventės dalyvius pasveikino ir vicemeras Izidorius Šimkus. Globos namų direktorė Daiva Ignotaitė džiaugėsi, kad visi buvo labai ištvermingi, atkaklūs ir žygio metu linksmai keliavo. Renginio globėjų įsteigtomis dovanomis bei apyrankėmis ,,Aš noriu ir galiu būti sveikas“, taip pat įvairių nominacijų diplomais buvo apdovanoti visi vaikai ir suaugusieji, kurie pasižymėjo išradingumu, linksmumu, gebėjimais. VĮ Šiaulių regiono keliai Kelmės kelių tarnyba, kad visi kelyje būtų saugūs, dovanojo atšvaitus. Vaikų laukė UAB ,,Balionų šalis“ dovanoti balionai, prie kurių jie rišo savo užrašytas svajones ir visi darniai paleido skristi aukštyn, tikėdami jų išsipildymu.
Visi draugiškai džiaugėsi didžiuliu tortu, ant kurio liepsnojo vaikiški fejerverkai. Vaikai ir svečiai vaišinosi dešrainiais, bulvių plokštainiu, saldžia gira, vartotojų kooperatyvo ,,Kelmės prekyba“ dovanotomis bandelėmis, Asociacijos ,,Kelmės sporto klubo“ dovanotais ledais ir vaikų labai mėgstama cukraus vata. Šventinės nuotaikos nesugadino net prapliupęs vasaros lietus, nes galėjome pasislėpti palapinėje, kurią šventei paskolino Kukečių seniūnijos bendruomenė, Lietuvos Samariečių bendrijos Kelmės skyrius taip pat prisidėjo prie gražios šventės.